Can İpcioğlu

 

Umutlar kaybolmuyor

17 April 2016, Sunday    Yorum Yaz   Yazdır  

    

Mağusa Türk Gücü şampiyonluk yarışını kendi açısından matematiksel olarak son haftaya kadar taşımak için kazanmayı çok istiyordu. Belki çok iyi oynamadı fakat kazanmayı başardı ve son iki hafta umutlanmış oldu. Cihangir ise kendi kalesinde erken gördüğü goller sonrasında bir anda iki farklı yenilgiye düşünce aklı başına geldi. Fakat gol atma konusunda yaşadığı sıkıntıyı gideremeyince mağlubiyetten kaçamadı.

Önce galip gelerek şampiyonluk umutlarını son iki haftaya taşıyan Türk Gücü’nü değerlendirecek olursak, kontra atak futbolunu sahada güzel ve verimli uygulaması ile dikkat çekti. Attığı üç golde de hızlı hücum ederek rakip savunma arkasına attığı toplarla neticeye gitmesini bildi. Özellikle Uğur’un süratini ve tekniğini iyi kullanan sarı-yeşilliler bunu 90 dakika boyunca üç kez yaptı ve hepsinde de gol buldu. Çok kapanan bir oyun anlayışı ile rakibine ilk devre hariç özellikle ikinci devrede ise gol dışında pozisyon vermedi dersek yeri olur.  Türk Gücü maç sonunda aldığı galibiyetin sevincini diğer statlardan gelen iyi haberler sonrasında daha anlamlı bir şekilde kutlarken geçtiğimiz haftalarda beklenmedik şekilde kaybedilen puanlar için ise biraz buruktu.

Cihangir’in ise kapalı savunmaya karşı çok zorlandığını gördük. Rakibinin kaleye şut atmasına fırsat vermemesi ise Yannick ve Fırat’ın uzaktan atacağı ve etkili olacağı pozisyonları yakalamasına neden oldu. Özellikle ilk devrede oyun alanının ikinci ve üçüncü bölgesinde topla çok buluşmalarına rağmen Türkkan’ı geçme fırsatını başarılı kaleci izin vermedi. Özellikle Mete ve Ümit inanılmaz goller kaçırarak skor üretemediler. Fırat çok iyi toplar kullandı verdiği paslar ise milimetrik cinstendi. Sağda Hasan Yaşınses, solda Hüseyin Karavezirler iyi niyetli idiler ve her iki bölgeden iyi ortalar yaptılar. Tüm bunlar Cihangir’in gol atma konusundaki beceriksizliğine çare olamadı ve mağlubiyet ile karşılaşmayı tamamladılar.