Ogün Genç Kaçmaz

 

Korku filmi gibi…

24 April 2016, Sunday    Yorum Yaz   Yazdır  

    

Bir sezonun meyvelerinin toplanacağı, zirve yarışının şekilleneceği son iki haftaya foto finişle giren GAÜ Çetinkaya ile takipçileri Binatlı ve Mağusa Türk Gücü’nün hem kendi maçlarında alınacak sonuçlar hem de rakiplerinin ne yapacağı beklenirken stres ve gerilimli bir günün sonunda zirvede iki takım kaldı. Binatlı’nın mağlup olmasıyla son haftaya Çetinkaya, MTG’nin iki puan önünde lider giriyor. Ancak ikili averajda MTG’nin üstünlüğü nedeniyle Yenicami karşısında olası bir kayıp Çetinkaya’nın şampiyonluğu kaybetmesine neden olabilir. Bu mental yoğunluk, stres ve baskı istenilen futbolun oynanmasını engelleyen önemli bir faktör. Gençler Birliği zirve yarışından kopsa da dün iyi mücadele etti, dirençli ve arzulu idi, oynaması gerektiği formatta oynadı.

GAÜ Çetinkaya son haftalarda sakatlıklardan sıkıntı çekiyordu, haftalar sonra ideal kadrosuyla sahaya çıkarken ilk yarının sonunda Serhan sakatlığının nüksetmesiyle oyundan alındı. Alan daraltan, pres yaparak rakibinin pas bağlantılarını sekteye uğratan Gençler karşısında ileride çoğalamayan, üretkenlikte sıkıntı çeken Çetinkaya ilk yarıda istediklerini yapamadı. Net pozisyonlar üreten Ammanuel’in getirdiği toplarda Abdullah ile Gençler Birliği oldu ancak kötü vuruşlar gelince ilk yarı golsüz sonuçlandı. Çetinkaya’da Hakan’ın oyuna alınmasıyla Eko merkeze yaklaşırken, daha önde basmaya başlamaları pozisyona girmelerini sağlarken hızlı çıktığı bir pozisyonda Gençler de Ammanuel ile kale sahasında golü bulamadı. Topla kritik noktalarda buluşan Hakan’ın ceza alanında Mehmet tarafından indirilmesine penaltı beklerken Hakan’a tehlikeli hareket kararı çıktı. Beraberlikte dahi şampiyonluğun uçacağını bilen sarı kırmızılılar daha organize görüldüğü ikinci yarıda tecrübesinin de artısıyla sahaya iyi yayıldı. Kanatlara indi, bireysel yeteneklerini devreye soktu ve rakiplerinin kaptırdığı topla Çağrı’yla başlayan atakta Tansel’in asistiyle David’in golüyle skor avantajını yakaladı. Tunç’un da sakatlığı nedeniyle çıkmasıyla Sabri oyuna alındı ve bulduğu gol maçın kopmasını getirdi. Tansel’in bazı pozisyonlarda top kayıplarına rağmen iki golde önemli katkısı vardı. Bitirici işler yapma noktasında zor pozisyonlarda son çizgiye inerek Tansel’in asistleri, maçta kilidi açan anahtar rolünü üstlenmesiyle eşdeğerdi. Hücuma dönük isimlerini sahaya süren kırmızı siyahlılar 8 dakikada gelen iki golden sonra geri dönemedi. Mevcut kadro ile gelinen nokta başarıdır, çıkarılacak derslerle önü açık bir konumda olan İskele temsilcisi geleceğini planlamalıdır.

Son haftalarda tribünlerdeki gerilimle olaylardaki artış goller sonrası kısa süre de olsa dün de yaşandı, pet şişeler karşılıklı atılırken basın tribünündekiler de nasibini aldı. Geçtiğimiz sezon Serdarlı olaylarından sonra play out’un son maçında G.Birliği’ni Cihangir’de geçerek ligde kalan Çetinkaya, şampiyonluk yolunda çok kritik üç puanı cezası nedeniyle dün ayni sahada aldı ve gözler son maça Yenicami derbisine çevrildi.

Yazarın Tüm Yazıları
Uyanış ve yolcular 
Umutlar kaybolmuyor 
Uyanış ve yolcular 
Skora bakıp yanılmamalı… 
Akmazsa damlar 
Bıçak sırtı 
Futbolu bırak galibiyete bak 
Kaçan balık büyük olur 
Yağmur durdu, Gençler durmadı 
Keyfe karşı çaresizlik… 
Perşembenin gelişi… 
Canbulat’ın sihri 
Son dakika darbesi 
Yüksek uçmasa da adı Kartal 
Seriye bağlandı bir kere… 
Kupa koleksiyoncusu 
Beklenti resmiyete döküldü 
Nutukla değil hukukla devam… 
Serinin dayanılmaz hafifliği 
Doğan’ın atacağı yoktu… 
Ateşle dans 
Yenilgisizliğin bittiği nokta 
Umutlar tükenince… 
Kısırlık 
Atamazsan bakarsın 
Cihangir lige sarılıyor, ya Efsane… 
Kartal bir beyaz bir siyah… 
Kaymaklı gölgesinde Mağusa 
Sırat köprüsü 
Bağcıl lige döndü 
Çıkarılacak ders çok 
Kedi ile fare… 
Ezici üstünlük 
Menekşeler parladı 
Direnişi çözen müdahale 
Olmadı Omaç Usta… 
Gecikmiş Adalet… 
Bıçak sırtı… 
Siyahla beyazın büyülü dansı 
Stresten Kartal çıktı… 
Ellerini kollarını sallayarak…  
Şaka değil gerçek… 
Rezaletin son perdesi… 
Altı çekişli Serdarlı… 
Tünelin ucundaki ışık… 
Şampiyonluk yolu kısalıyor… 
İşte bu; Oyna GG… 
Rakibi ciddiye alınca… 
Kalbi olan gelmesin... 
Mucize değil, Çatoz inadı… 
Derbinin dayanılmaz ağırlığı 
Veda busesi… 
Tedavi ayaklandırdı… 
Darbenin şifresi… 
Taş gibi takım… 
Kırmızılı kurtarıcı Esin… 
Eksik olan özgüven de gelince… 
Samory farkı