31 Aðustos 2016, Çarşamba    Yorum Yaz   Yazdır  

      

“İstenmeyen insanlar olduk”

Okçuluk sporcuları kendilerine ait bir alana kavuşamazken, geçici olarak verildikleri ve halkın yürüyüş yaptığı Göçmenköy Stadı’nın içinde çalışmak durumunda kalıyor

Şükrü BURAĞAN

Atatürk Spor Kompleksi içerisinde yeri 3 kez değiştirilen okçuluk çalışma alanı, geçici yeni yeri ile tehlike yaratıyor. Göçmenköy Stadı içinde çalışmak zorunda kalan sporcular, 70 metre atışlarını vatandaşlar tarafından sık kullanılan yürüyüş parkuru hizasında yapmak durumunda kalıyor.

“Her sporcu gibi çalışmak hakkımız”

Yaşanan durum nedeni ile okçuluk sporcuları da rahatsızlıklarını ortaya koydu. Sporcular çalışmalarını devamlı olarak yarım bırakmak durumunda kaldıklarını ifade ederken, “istenmeyen insanlar olduk” diyerek yaşadıklarını hak etmediklerini savundular.

Her sporcu gibi kendilerinin de uygun ve çağdaş ortamlarda çalışmayı arzuladıklarını ifade eden sporcular, Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş’un çözüm adına yetkililerle görüştüğünü, bir sonuç alınmasını umut ettiklerini belirttiler.

Cahitoğlu: Yeni bir formül üzerinde çalışıyoruz

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, daha önce okçuluk için tahsis edilen alan ile tenis kortlarının çok yakın mesafede olması nedeni ile bir takım şikayetler aldıkları için okçuların çalışma alanlarını değiştirdiklerini ifade etti. Cahitoğlu, şu anda çalışma yapılan yer nedeni ile sıkıntılar oluştuğunun ortada olduğunu belirtirken, yeni bir çözüm formülü üzerinde durduklarını aktardı.

DİĞER HABERLER